Η Δέσποινα και Σωτήρης Αντωνίου ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους στις πανελλαδικές εξετάσεις. Τα δίδυμα διέπρεψαν στα γραπτά τους, συγκέντρωσαν υψηλές βαθμολογίες και πανηγυρίζουν την εισαγωγή τους από τους πρώτους σε Σχολές υψηλής ζήτησης.
Η Δέσποινα πέτυχε την εισαγωγή της στη Νομική Αθηνών δεύτερη στην κατάταξη και ο Σωτήρης Αντωνίου δεύτερος στη σχολή Ευελπίδων
Τα δίδυμα αδέλφια μιλώντας στην Κοινωνία Ώρα MEGA διευκρίνισαν ότι οι σχολές που πέτυχαν την εισαγωγή τους ήταν η πρώτη επιλογή τους.
Η συστηματική προετοιμασία της Δέσποινας και του Σωτήρη για τις εξετάσεις ξεκίνησε, όπως είπαν οι ίδιοι πριν από δύο χρόνια. Σχετικά με τα θέματα που μπήκαν στις φετινές εξετάσεις σχολίασαν ότι όσα μπήκαν είχαν διδαχθεί.
«Οι γονείς μας είναι πολύ συγκινημένοι με την επιτυχία μας» είπαν τα δίδυμα αδέλφια.
Ήταν άριστοι μαθητές σε όλα τα μαθητικά τους χρόνια και κατέκτησαν την κορυφή με υπομονή και εργατικότητα, χωρίς καθόλου κενά και με την ίδια, ακριβώς, αγάπη για όλα τα μαθήματα
Η επιτυχία της Δέσποινας στη 2η θέση της Νομικής Αθήνας αγγίζει τα 19.600 μόρια με 20 στα Αρχαία Ελληνικά, 19 στην Έκθεση, 20 στα Λατινικά και 19,3 στην Ιστορία.
Διαβάστε επίσης:
Ο Δήμος Θεσσαλονίκης θα δώσει το όνομα του ανθυποσμηναγού Περικλή Στεφανίδη στο 16ο Λύκειο